IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – Dobrego Pasterza

21 kwietnia 2024

1. Dziś obchodzimy IV Niedzielę Wielkanocną jako Niedzielę Dobrego Pasterza czyli Światowy Dzień Modlitw o Powołania w Kościele. Modlimy się o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolekta na remont krypty katedry.

2. Dzisiaj kończymy nauki przedślubne dniem skupienia który zakończymy nabożeństwem w intencji narzeczonych po Mszy Świętej o godz. 10.30.

3. Dziś o godz. 16.00. spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce na probostwie.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Gospodarczej. W najbliższą sobotę o godz. 8.30. zapraszam parafianki z ul. Włościańska 1 do 20 i Kłokocińska.

5. W tym tygodniu spotykają się Oaza młodzieżowa w środę o godz. 19.00., Dzieci Maryi w piątek o godz. 16.00. schola dziecięca w sobotę o godz. 11.00.

6. Nabożeństwo do św. Józefa i MBNP w środę po wieczornej Mszy Świętej.

7. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty, dlatego po Mszy Świętej wieczornej udamy się do Krzyża Misyjnego i będziemy prosili o tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo na roli.

8. W piątek o godz. 17.20. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

9. W sobotę o godz. 9.00. proszę Lilijki i Robotników Świętego Józefa o przygotowanie dekoracji na odpust i nabożeństwa majowe.

10. Wyjazd na pielgrzymkę do Niemiec, Danii, Szwecji i Polski w sobotę o godz. 5.30 z parkingu przy kościele.

11. Zapisy na pielgrzymkę do Rumunii i Mołdawii w dniach 2-9.07.2024 w kancelarii parafialnej. Program w gablotce.

12. Jest możliwość pojechania do sanktuarium maryjnego w Oziornoje w Kazachstanie oraz pobliskich krajów w dniach 12-27.07.2024. Zapisy w kancelarii parafialnej.

13. Polecam nowy numer „Historii Kościoła” w którym m.in. o kulcie maryjnym, rysach Matki Bożej Częstochowskiej i inne. Jest też nowy numer Gościa Niedzielnego w którym m.in. o szlaku św. Wojciecha w okolicach Krakowa, nowych powołaniach do życia zakonnego i ochronie życia.